Аталанта победи като гост Сасуоло с 3:0 в първа среща от 22-ия кръг на футболното първенство на Италия. Защитникът Андреа Масиело откри резултата за Аталанта след половин част игра, след като беше точен след удар с глава.

През второто полувреме между 83-ата и 86-ата минута се разписаха Брайън Кристанте и Ремо Фройлер, за да оформят крайното 3:0 за гостите. В началото на втората част за домакините Матео Политано уцели греда.

Домакините завършиха мача с 10 души, след като в добавеното от съдията седемминутно продължение Едуардо Голданига получи втори жълт и съответно червен картон.

След победата Аталанта събра 33 точки актив и измести Милан от седмото място в Серия А. Сасуоло остава на 14-а позиция с 22 точки.

Шампионът Ювентус гостува на Киево в късния мач.