Аталанта победи с 2:0 Верона като гост в мач от 27-ия кръг и се доближи само на две точки от второто място в Серия А.

"Бергамаските" стигнаха до успеха с два гола в края на първото полувреме. В 33-ата минута Руслан Малиновски откри от дузпа, а в 42-ата асистира на Дуван Сапата, който покачи на 2:0 с хубав удар в долния ляв ъгъл.

През второто полувреме Аталанта продължи да бъде по-добрият отбор на терена, но гостите не успяха да увеличат аванса си.

С победата Аталанта събра 55 точки и остава на четвърто място в класирането на Серия А след 28 кръга. Те имат равен брой точки с третия Ювентус и са с една зад втория Милан, но двата гранда са с 26 и 27 изиграни мача съответно. Верона заема девето място с 38 точки.