Аталанта постигна трудна, но важна победа с 2:1 в гостуването си на Торино в мач от 32-рия кръг на италианската Серия А.

Гостите имаха инициативата в началото и в 34-ата минута Давиде Дзапакоста проби по левия фланг, финтира защитник и от малък ъгъл успя да отбележи за 0:1.

През втората част Торино се посъбуди и в 75-ата минута успя да изравни. Далечен удар на Алексей Миранчук бе спасен от вратаря, но Антонио Санабрия отблизо успя да промуши топката във вратата за 1:1.

Аталанта обаче отново натисна в края и успя да измъкне победата. В 88-ата минута Дуван Сапата преодоля няколко бранители в наказателното поле и с прецизен диагонален удар успя да прати топката в далечния ъгъл на вратата за крайното 1:2.

По този начин тимът на Джан Пиеро Гасперини събра актив от 55 точки и поне временно излезе на шестата позиция в класирането, изпреварвайки Интер, който обаче е с мач по-малко. Торино остава 12-и с 42 точки.