Отборът на Аталанта се изкачи на първо място във временното класиране на италианската Серия А, след като се наложи над Монца при гостуването си с 2:0. За отбора на домакините не игра българският национал Валентин Антов, който остана неизползвана резерва.

Първото полувреме завърши без голове. Веднага след почивката удар на датския национал на гостите Расмус Хьойлунд срещна гредата. Малко по-късно обаче Адемола Лукман му предостави чудесна топка и датчанинът вкара първия си гол за италианския тим.

Аталанта направи аванса си по-убедителен след автогол на защитника на домакините Марлон в 65-ата минута.

Монца пък стана едва третият италински новак в Серия А, който губи първите си пет мача в първенството и е твърдо на дъното.