Отборът на Аталанта отново излезе начело в Серия А след труден успех над Сасуоло. Тимът от Бергамо се наложи с 2:1 у дома, но трябваше да прави пълен обрат на резултата, след като гостите поведоха в края на първата част.

Гиоргиос Кириакопулос даде преднина на Сасуоло със страхотен шут от воле в края на първото полувреме. С попадения на Марио Пашалич и Адемола Лукман, домакините обърнаха нещата в своя полза и успяха да вземат ценните три точки, които ги изкачиха на първата позиция във временното класиране.

Аталанта изпревари тима на Наполи, който в неделя домакинства на Болоня и при успех ще си върне лидерската позиция.

Аталанта и Наполи остават единствените два тима в Серия А, които до този момент не познават вкуса на поражението от началото на сезона.