Тимът на Специя създаде сензацията на кръга и надделя с 2:1 при визитата си на Наполи на „Диего Марадона” в мач от 16-ия рунд от италианската Серия А. Още по-впечатляващ факт за отбора на гостите е, че го сториха, доигравайки мача с 10 човека в южна Итлия.

За съжаление, на терена не беше българинът Андрей Гълъбинов, който продължава да лекува мускулна травма.

И трите гола в мача паднаха през втората част. Някак логично в 58-ата минута Алесандро Петаня откри резултата за „партенопейците”, но нападателят М’Бала Нзола изравни след 65 минути игра от дузпа. Така се стигна до 77-ата, когато бранителят на Специя Адриан Исмайли получи втори жълт картон и пое към съблекалните.

Гостите не се притесниха и в 82-ата минута халфът Томазо Побега реализира попадение, с което попари Наполи и така Специя вече е с 14 точки в класирането на 16-ото място.

Наполи пропусна възможността да изпревари Сасуоло и да стане четвърти, като остана с 28 точки.