Отложеният кръг в Серия А бе белязан от много равни мачове. В дербито в Сицилия Палермо и Милан извъртяха 0:0 и така амбициите на „росонерите ” за важна победа, която да им помогне в битката за четвъртото място, не станаха факт. Футболистите на Милан се отличиха с доста пропуски и като цяло бяха доминиращия отбор на терена, но Кака и Зеедорф не успяха да се разпишат.

Лацио успя да победи гостите от Катаня на „Олимпико” и победи с 3:1 с победни голове в последните секунди на Сивиля и Роки. „Лациалите” запазиха позицията си в класирането с измъчената победа.

Рома и Фиорентина стигнаха само до равенства в гостуванията си на Киево и Реджина. „Джалорисите”, за които два гола вкара капитанът Франческо Тоти, завършиха 2:2 след като Киево поведе с 2:0. Адриан Муту донесе точката за „виолетовите” с гол от дузпа в 87-та минута.

От 21:30 е двубоят Интер – Удинезе

Във временното класиране водач е Интер с 66 точки и мач по-малко. На второ място е тимът на Рома, трети е Палермо.