Отборът на Парма постигна минимален успех с 1:0 като гост над Сасуоло в мач от 26-я кръг на Серия А.

Възпитаниците на Роберто Донадини бяха по-активният тим на терена и така след гол в началото на срещата, се поздравиха с трите точки.

ВИДЕО!

Резултатът бе открит във 2-ата минута. Марко Пароло получи чудесен пас и със силен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Джанлука Пеголо.

Крехкият аванс бе опазен от Касано и компания до самия край на срещата. Положения се разкриха и пред самия Антонио Касано, и пред Амаури, но без успех. Същевременно и Сасуоло се отчете с някои ситуации, но Парма предотврати опасността с вещина.

Домакините от Сасуоло не успяха да завършат мача в пълен състав, след като Доменико Берарди бе изгонен с директен червен картон в 70-ата минута.

В класирането Парма е на 7-о място с 40 точки, а Сасуоло е на дъното, 20-и, със 17 пункта.