Милан вече гледа към върха в Серия А, след като постигна важна победа при гостуването си на Лацио с 2:1 в големия сблъсък от 12-я кръг на първенството.

„Росонерите” поведоха още в 22-та минута, когато Тиаго Силва се възползва от грешка в отбраната на домакините и прати топката в мрежата на Муслера.

Милан удвои своята преднина в 35-та минута, когато Алешандре Пато успя да се измъкне от защитата на Лацио и направи безпомощен Муслера за втори път.

През второто полувреме домакините стигнаха само до почетно попадение, след като Тиаго Силва си отбеляза автогол в 64-та минута.

След тази победа Милан вече се намира на трето място във временното класиране с актив от 22 точки, а Лацио е на шестнадесета позиция с 11 точки.