Отборът на Милан се завърна в Италия и веднага загуби в първия мач за Купата на Италия. „Росонерите” бяха наказани на своя „Сан Сиро” от Катания, който спечели с 2:1 и има добър аванс преди реванша.

Старши треньорът на „червено-черните” пусна в игра изцяло новобранци, които изобщо не са взимали участие в досегашните мачове на тима.

Още през първото полувреме гостите решиха мача в своя полза, след като в 19-та минута бе точен Спинези, а в 26-та Маскара удвои преднината на Катания.

Почетното попадение за Милан бе дело на Палосчи в 59-та минута и по този начин той запази минималните шансове на „росонерите” преди реванша.

Петнайсет минути преди края на мача Сардо от Катания бе изгонен с директен червен картон, но въпреки това домакините не успяха да стигнат до изравнително попадение.