Милан успя да вземе малко въздух и да живне след неуспехите си с победа 3:1 у дома над Каляри. Мачът бе от 28-ия кръг на Серия А, а след него Милан е седми с 38 точки, докато Каляри е едва предпоследен с 21.

Успехът бе много важен за треньора на миланистите Пипо Индзаги, който отново показа, че има седем живота и оцеля на поста си.

Жереми Менес вкара чудесен гол в 21-ата минута, с който Милан откри резултата. Той се обърна в наказателното поле, след като овладя една топка, а след това я изпрати неспасяемо въввратата на Каляри.

Сардинците обаче отново предизвикаха студени тръпки у феновете на „Сан Сиро“. Само две минути след подновяването на играта великолепна контра бе завършена успешно от Фариас, който изравни резултата - 1:1.

След нови 120 секунди обаче Мексес донесе радост за миланистите. Оставен сам на ъгъла на наказателното поле, той стреля точно и изведе отново домакините напред – 2:1.

В 78-ата минута дойде ред отново на Менез да реализира, този път от бялата точка, оформяйки крайното 3:1 за Миан.