В елитна контрола, играна в Дубай, между най-титулуваните европейски клубове в Шампионската лига, Милан шокира настоящия еврошампион Реал Мадрид и го победи с 4:2.

Мачът започна с два пропуска за Реал, направени в рамките на една минута между 17-ата и ,18-ата от Чичарито и Иско.

Първият гол обаче падна на сметката на Милан. Начо направи груба грешка в 23-ата минута, връщайки неразчетено топката назад и Жереми Менез се възползва от нея, за да открие резултата в полза на Милан – 0:1.

В 31-ата минута Милан покачи на 2:0 с попадението на Ел Шарауи, дошло след добра акция на Монтоливо отдясно.

Последва нова грешка – този път на вратаря на „росо-нерите“ Диего Лопес. Бившият страж на Реал позволи на Кристиано Роналдо да намали резултата на 1:2 в 35-ата.

Реал - Милан

източник: БГНЕС

Серията от грешки продължи и след почивката, независимо от направените редица смени в двата тима. Поредната такава направи Карвахал в 49-ата минута и това позволи на Ел Шарауи да отбележи втория си гол в мача за 1:3.

После Хесе уцели гредата на вратата на Милан, а Алекс спаси гол след удар на Бензема.

Нови пропуски на Бейл и Хесе задържаха двата гола аванс за миланистите.

В 73-ата минута защитата на Реал отново се разсея и загубата на концентрация доведе до четвърти гол във вратата на европейския и световен клубен шампион. Точен за 1:4 този път бе Пацини.

„Белия балет“ намали резултата на 2:4 от дузпа. Точен в 84-ата минута беше Карим Бензема. Мачът завърши при този резултат след добри спасявания в края на резервния вратар на Милан Агаци.

РЕАЛ – МИЛАН 2:4

Голмайстори: 0:1 Менез 24, 0:2 Ел Шарауи 31, 1:2 Роналдо 35, 1:3 Ел Шарауи 49, 1:4 Пацини 73, 2:4 Бензема 84-д.

РЕАЛ М: Навас /Касияс/, Арбелоа /Карвахал/, Варан /Пепе/, Начо //, Коентрао /Йоренте/, Кедира /Родригес/, Ияраменди /Кроос/, Иско, Хесе /Де/, Чичарито /Бензема/, Роналдо /Бейл/

МИЛАН: Лопес /Агаци/, Албертаци /Армеро/, Сапата /Алекс/, Мексес, Бонера /Дзакардо/, Мунтари, Де /Поли/, Монтоливо /Есиен/, Ел Шарауи /Саронара/, Менез /Пацини/, Бонавентура /Нианг/