Италианският гранд Милан се измъчи доста при домакинството на тима от Серия С1 Новара в мача за купата на Италия. „Росонерите” успяха да постигнат трудна победа с 2:1.

Още в 12-та минута домакините поведоха, след като Ди Дженаро намери Пипо Индзаги с далечен пас в наказателното поле, а ветеранът преодоля своя пазач и прати топката в горния ляв ъгъл за 1:0.

В първите секунди на втората част Новара успя да изравни резултата, след като Гонсалес се освободи от опеката на Каха Каладзе и с красив удар с левия крак прати топката в горния ляв ъгъл за 1:1.

Милан отново взе инициативата и започна да създава опасни положения пред вратата на Новара.

Все пак Милан стигна до победата, след като в 81-ата минута Матийо Фламини вкара с топовен удар с десния крак от около 25 метра.

Така Милан се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Италия.