Милан победи с 3:1 Киево в мач от 26-тия кръг на италианската Серия „А”. Домакините обаче не стигнаха много лесно до трите точки, след като Пелисиер откри резултата в 17-та минута за отбора от Верона. В 33-та минута все пак Джилардино успя да изравни и така завърши първото полувреме.

Десет минути след началото на втората част „росонерите” отбелязаха своето второ попадение чрез привлечения през зимния трансферен прозорец от Лацио Масимо Одо. В 90-та минута холандският халф Кларънс Зеедорф оформи крайния резултат в мача.

По този начин преди утрешните срещи от калчото Милан заема 4-о място с равни точки с Лацио 40, но римляните имат мач по-малко. „Росонерите” са на пет от третата позиция, на която в момента се намира тимът на Палермо.