Без особен блясък, Милан успя да надвие рутинно слабака в италианската Серия А Чезена с 2:0. Мачът бе от 24-ия кръг на шампионата.

Мачът започна с незачетен заради засада гол на Милан, още във втората минута.

В 22-ата минута „росо-нерите“ стигнаха вече до редовен гол. Менес напредна добре и стигна до границата на наказателното поле. Оттам той подаде на Бонавентура, който не остави никакви шансове на вратаря на Чезена Леали – 1:0.

В даденото 4-минутно продължение на първото полувреме вратарят на Милан Абиати с блестяща намеса успя да предотврати изравнително попадение на Чезена след воле на Де Феудис.

Минутите през втората част се нижеха, а заплахата от изравняване висеше във въздуха, заради невъзможността на Милан да затвърди победата си с втори гол.

Съмненията отпаднаха едва в 90-ата минута, когато бе отсъдена дузпа в полза на миланистите. Карбонери задържа Антонели в наказателното поле на Чезена и съдията Томази без колебание посочи бялата точка. Оттам точен беше Пацини, който фиксира крайното 2:0 за Милан.

Милан е на осмо място в класирането с 33 точки, а Чезена е предпоследен с 16.

Ивайло Чочев остана резерва и не се появи в игра за своя Палермо, който загуби с 1:2 при гостуването си на Лацио.