На своя стадион Сан Сиро Милан разгроми с 4:0 Киево в последния мач от 13-ия кръг на Серия А.

Всички попадения паднаха през първото полувреме, като първият голмайстор бе малко очакван – централният бранител Тиаго Силва, който се разписа в 8-ата минута с тупалка от дъгата на наказателното поле.

Ранното попадение разстрои гостите от Верона и бе само въпрос на време да се стигне до нов гол, който бе вкара от Златан Ибрахимович в 16-ата минута.

Завърналият се наскоро след травма Алешандре Пато направи 3:0 в 33-ата с първото си попадение през този сезон, а за крайното 4:0 отново точен бе Ибрахимович в 43-ата от дузпа, направена срещу Пато.

През второто полувреме росонерите намалиха оборотите, след като в сряда изиграха атрактивен мач срещу Барселона, загубен с 2:3 в Милано.

Този успех изкачи Милан на второ място в Серия А с 24 точки, на само една зад водача Ювентус. С 24 точки е и третият Удинезе. Киево остана на 11-а позиция.