Милан пропусна чудесен шанс да поведе в резултата и в крайна сметка падна с 0:1 от Рома при гостуването си във Вечния град.

Успехът позволи на „вълците“ да излязат самостоятелно на втората позиция в класирането с 35 точки, на три пред Милан и на четири зад лидера Ювентус след 16-ия кръг в Серия А.

Големият шанс за „росонерите“ бе в 27-ата минута, когато Мбайе Нианг бе повален от Войчех Шчесни и сам поиска да изпълни дузпата. Само че вторият дуел между двамата бе спечелен от полския вратар на Рома, който спаси удара от бялата точка на Нианг.

Римляните спазиха правилото „не вкараш ли ще ти вкарат“ и през втората част стигнаха до победен гол и три точки. Вкара го Раджа Наинголан с хубав изстрел от средна дистанция в 62-ата минута, което даде победата на Рома с 1:0.

В другия мач от италианското първенство в понеделник Фиорентина надви гостуващия Сасуоло с 2:1. Никола Калинич вкара и двата гола за „виолетовите“ в 10-ата и 40-ата минута, а в 76-ата Сасуоло репликира чрез Ачерби за крайното 2:1.

Фиорентина има 26 точки и седма позиция в таблицата, докато Сасуоло е 15-и със 17 пункта.