Отборът на Милан постигна победа с 2:0 над Спал в мача от петия кръг на Серия А. И двете попадения за успеха паднаха от дузпи, а техни автори бяха Рикардо Родригес и Франк Кеси.

Първата по-сериозна опасност в мача бе в полза „росонерите“. Игнасио Абате обаче не отправи достатъчно прецизен удар. В 26-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Съдията видя непозволена игра на Алфред Гомис спрямо противник и посочи бялата точка. Рикардо Родригес застана зад топката и бе точен за 1:0.

В 53-ата минута Федерико Матиело опита удар с глава, който обаче бе блокиран.

В 60-ата минута втора дузпа бе отсъдена в полза на Милан. В този случай съдията отсъди фаул в пеналта на Фелипе, който се хвърли да чисти топката срещу свой опонент. Франк Кеси застана зад топка и покачи на 2:0.

В класирането Милан е на четвъртото място с 12 точки, Спал е 15-и с 4.