След 5 мача без успех отборът на Милан победи с 2:1 Рома в двубоя от 35-я кръг на Серия А. „Росонерите“ успяха да прибавят ценни три точки в актива си след голове на Марко ван Хинкел и Матия Дестро. Точен за „римските вълци“ бе Франческо Тоти.

Милан влезе по-добре в срещата, а първата по-опасна ситуация дойде в 13-ата минута. Кейсуке Хонда стреля доста опасно, след като получи пас в наказателното поле, но Морган Де Санктис отрази.

В 17-ата минута Костас Манолас стреля с глава, а топката срещна гредата.

След тези минути възпитаниците на Филипо Индзаги упражниха натиск, а в 37-ата минута Марко ван Хинкел намери добре Дажакомо Бонавентура, който стреля, но Де Санктис за пореден път демонстрира класа.

Усилията на Милан бяха възнаградени в 40-ата минута, когато Кейсуке Хонда напредна от дясно, центрира в наказателното поле, а Ван Хинкел засече за 1:0.

Така Милан се оттегли с гол аванс на почивка, а в началото на второто полувреме, падна и второ попадение. Отново Кейсуке Хонда се превърна в асистент. Той центрира в пеналта в 59-ата минута, а Матия Дестро засече с глава.

Рома все пак върна интригата в мача в 72-ата минута. Найджъл де Йонг извърши нарушение срещу Мануел Итурбе в пеналта, а главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Франческо Тоти, който без много суетене направи 1:2. Диего Лопес бе близо да отрази удара, но не успя.

До края мачът се доиграваше, а единственото по-любопитно бе, че наставникът на Милан Филипо Индзаги бе изгонен от главния рефер заради една по-бурна реакция при съдийско отсъждане.

В класирането Милан е 10-и с 46 точки, а Рома е на втора позиция с 64.