Милан се наложи над Сасуоло с минималното 1:0 в напрегнат мач с много фалове, част от 26-ия кръг на Серия А.

Единственото попадение в срещата бе дело на голмайстора на „росонерите” Карлос Бака.

В 12-ата минута играчите на Сасуоло имаха шанс да открият резултата, след като реферът отсъди дузпа в тяхна полза, заради нарушение срещу Алфред Дънкан.

С изпълнението й се нае младият Доменико Берарди, който шутира в десния ъгъл на вратата, но Джанлуиджи Донатрума изби топката по перфектен начин и спаси тима си.

В 22-ата минута същото последва и за Милан. Съдията даде втори удар от бялата точка, този път заради нарушение срещу Андреа Бертолачи.

Карлос Бака бе безгрешен с изпълнението й за 1:0, което се оказа и крайният резултат.