Европейският шампион Милан трудно победи с 2:1 при гостуването си на Каляри в двубой, в който след дълго отсъствие от терена се завърна бразилецът Роналдо.

Домакините откриха още в четвъртата минута с попадение на Акуафреска, а росонерите пропуснаха да изравнят в предпоследната минута на първата част, когато фаворитът за Златната топка Кака изпорти дузпа.

Нароченият за гонене Алберто Джилардино донесе равенството на Милан в 61-ата минута, а успехът дойде с гол на основният конкурент на Кака за годишните индивидуални награди Андреа Пирло четири минути преди края на срещата на остров Сардиния.

Другият италиански участник в Шампионската лига, играл днес – Лацио също спечели драматично при домакинството си срещу Парма, като победното попадение на Фабио Фирмани падна в добавеното време на мача.

Удинезе изпревари Фиорентина в битката за третото място, след като победи като домакин Сиена с 2:0, а виолетовите направиха 0:0 при визитата си на Реджина.