Милан подгони лидера Интер, след като излезе на второ място в Серия А. „Росонерите” постигнаха измъчена победа в последните секунди с 2:0 при гостуването си на Катания от 14-я кръг на първенството.

„Росонерите” играха изключително слабо, като през първото полувреме единственото опасно положение пред вратата на Катания бе в 40-та минута и бе пропуснато от Марко Бориело.

Второто полувреме не се различаваше от първото, като Милан се разигра едва в последните 15 минути, когато с пропуски се отличиха Индзаги, Зеедорф и Роналдиньо.

В последните секунди на срещата се разигра холандския нападател Клаас Ян Хунтелаар, който отбеляза два гола.

В третата минута на даденото от съдията продължение Индзаги подаде добре към Хунтелаар, който успя да прати топката в мрежата на Андухар.

Само след 120 секунди по-късно Хунтелаар отбеляза втория си гол в срещата, след като от точката на дузпата разстреля Андухар за втори път.

След тази победа Милан излезе на второ място във временното класиране с актив от 29 точки.