Европейският шампион Милан отпадна на осминафиналите от турнира за Купата на Италия, след като завърши наравно 1:1 срещу Катания. В първата среща Милан падна като домакин на „Сан Сиро” с 1:2 и това реши спора.

Наставникът на Милан Карло Анчелоти заложи на дълбоките резерви в този двубой, като голяма част от основните играчи на тима от Милано изобщо не попаднаха в групата за този мач.

Домакините от Катания, които са на 10-то място в Серия А поведоха в резултата, след гол на Мануел Варгас в 12-та минута. Милан върна попадението чрез Алберто Палосчи, който е роден през 1990 година. Младокът влезе като резерва на мястото на Андреа Пирло и малко по-късно вкара. Асистент на попадението бе Джилардино.

Двата отбора завършиха с по десет човека, тъй като реферът изгони Андреа Сотил от Катания и Гатузо от Милан.

Сампдория продължи напред в турнира, след като се разправи с тима на Каляри. „Моряците” биха у дома с 4:0, а точните попадения реализираха Бонацоли два пъти, Сала и Паломбо. Самп нямаше никакви проблеми срещу тоталният аутсайдер в италианската елитна дивизия.