Отборът на Милан успя да запише четвърта поредна победа в Серия А, след като надигра гостуващия Катания с 1:0 в мач от 33-ия кръг на италианския елит. В иначе не много атрактивния мач на „Сан Сиро“ единственият вдъхновяващ миг бе сътворен от капитана Рикардо Монтоливо, който отбеляза победния гол с топовен шут от далечна дистанция. Гостите пък загубиха и малките си шансове за обрат десетина минути преди края, когато Фабиан Ринаудо бе изгонен за втори жълт картон.

ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНИТЕ МОМЕНТИ - ТУК!

„Росонерите“ с лекота поеха инициативата още от началото, макар и първата реална опасност да бе пред тяхната врата. Пабло Бариентос получи достатъчно пространство да шутира по диагонала и завъртя много умело топката към горния ляв ъгъл. Кристиан Абиати показа класа и с плонж предотврати опасността.

Милан отвърна с фрапиращ пропуск на Адил Рами. Централният защитник се пребори за висока топка в наказателното поле на гостите, но от вратарското поле прати изстрела си над напречната греда и към трибуните.

Три минути по-късно обаче Монтоливо изведе Милан напред. Марио Балотели изпълни бързо пряк свободен удар и намери халфа на около 31-32 метра фронтално срещу вратата. Италианският национал нагласи кълбото на десния си крак и с нисък мощен изстрел го заби в долния десен ъгъл зад вратаря Мариано Андухар.

В 39-ата минута Марио Балотели шутира много добре към долния ляв ъгъл, но стражът на Катания направи ефектно спасяване.

След почивката Милан направи опит да доубие интригата с ранен гол, но и Балотели, и Монтоливо пратиха шутовете си встрани от целта. Постепенно обаче играта се понакъса заради много нарушение, а „росонерите“ започнаха да притискат противника предимно с изпълнения на статични положения.

Фабиан Ринаудо не издържа на напрежението и в 78-ата минута много грубо фаулира съперник, заради което заслужено получи втори жълт картон и пое към съблекалните. Фабиан Монсон и Балотели също намериха повод да се спречкат до края, което бе е последният запомнящ се епизод.

Успехът бе много ценен за Милан, тъй като изкачи отбора до 8-ата позиция с 48 точки. Пет кръга преди края тимът на Кларънс Зеедорф изостава с 5 пункта от вечния съперник Интер, който заема последното място (5-ото), което дава право на участие в Лига Европа.

Катания остава твърдо последен с едва 20 точки в актива си. Първият тим над чертата – Болоня има 28 пункта.