Отборът на Милан се класира на полуфинал в Шампионската лига, след като победи с 2:0 като гост Байерн Мюнхен. „Росонерите” продължават напред с общ резултат 4:2 в четвъртфиналите.

В 27-мата минута на двубоя на „Алианц Арена” Кака подаде към Кларънс Зеедорф в близост до дъгата на наказателното поле на Байерн, холандецът подмина един защитник и прати топката в долния десен ъгъл на Кан.

Само 4 минути по-късно играчите на Милан направиха светкавична атака с по едно докосване. Авторът на първия гол Зеедорф с пета изведе Филипо Индзаги, който елегантно прехвърли излезлия да го пресрещне на точката на дузпата Оливер Кан и направи резултата 2:0.

Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:2. Отмар Хицфелд реагира още на полувремето и подсили нападението с пускането на Роке Санта Круз на мястото на Андреас Отъл.

В 55-тата минута Ван Бомел центрира остро в пеналта на Милан, но Хасан Салихамиджич не успя да засече топката.

Десет минути по-късно Кака можеше окончателно да реши мача, след като направи хубав пробив и стреля към Кан, но стражът спаси.

В 67-мата минута баварците навряха гостите в наказателното им поле и отправиха редица удари и центрирания, но не стигнаха до решителен изстрел към вратата. Две минути по-късно Салихамиджич стреля към Дида, но бразилец се справи с опасността.

В даденото от съдията продължение Байерн имаше възможност да отбележи поне почетно попадение, но шута на Ван Бомел бе спасен от вратаря на „росонерите”.

Милан можеше да вкара и трети гол в последната минута на мача, но Кака стреля слабо към вратата.

Милан ще играе срещу Манчестър Юнайтед на полуфиналите. Първият мач е на 24-ти април на "Олд Трафърд".

Байерн: 1. Кан, 3. Лусио, 5. Ван Буйтен, 10. Макай (61 – 14. Писаро), 11. Подолски, 17. Ван Бомел, 20. Салихамиджич, 21. Лам, 23. Харгрийвс, 30. Лел (77 – 18. Гьорлиц), 39. Отъл (46 – 24 Санта Круз)

Милан: 1. Дида, 3. Малдини, 8. Гатузо (87 – 2. Кафу), 9. Индзаги (70 – 27. Сержиньо), 10. Зеедорф (80 – 20. Гюркуф), 13. Неста, 18. Янкуловски, 21. Пирло, 22. Кака, 23. Амброзини, 44. Одо