Милан победи с категоричното 3:1 отбора на Емполи в мач от 30-я кръг на италианската Серия А.

По този начин отборът на Карло Анчелоти се изкачи на 5-а позиция в класирането, само на точка след четвъртия - Палермо.

Още в 12-та минута Роналдо откри резултата за „росонерите”, но попадението бе върнато на сметката на Милан в края на първото полувреме от Саудати. Само 60 секунди по-късно Джилардино изведе отново Милан напред. Фавали довърши състава на гостите като отбеляза в 78-та минута за 3:1.

Почти през цялата среща на двубоя домакините доминираха на терена като за пореден път Роналдо направи отличен мач за своя клуб.

Наставникът на Милан Карло Анчелоти даде почивка на Зеедорф, Алесандро Неста, Амброзини и Паоло Малдини, които не взеха участие в този мач.