Катания победи с 2:0 Удинезе като домакин и лиши фриуланите от възможността, поне временно, да се изкачат на третото място в класирането на Серия.

Още в седмата минута нападателят на домакините Джузепе Маскара откри резултата за радост на феновете на стадион Анджело Масимино, в един от малкото мачове през тази година, в който не са наказани и можаха да наблюдават любимците си на живо.

Гостите поеха инициативата и записаха 60% владеене на топката, но в играта на бианконерите нямаше идея и за целия двубой те отправиха само два изстрела към вратата на Чиро Полито.

За разлика нападателите на Удинезе, играта на Джузепе Маскара видимо спореше и четири минути преди края, той сложи точка на спора с второто си попадение в срещата.

Катания се изкачи на осмо място с 21 точки, колкото има и шестият Аталанта. Удинезе е четвърти с 28, на девет точки след водача Интер, на четири след Рома и на една зад Ювентус, които са и с мач по-малко.