Марио Гомес записа успешен дебют за Фиорентина в контролата срещу третодивизионния Кремонезе, след като се разписа на два пъти при победата със 7:1.

Германският национал откри резултата още в 3-ата минута, а малко преди края на първата част отбеляза втория си гол във вратата на „тигрите“. С него резултатът на почивката бе фиксиран на 4:0, като Адем Ляич и Ахмед Хегази също разпечатаха вратата на гостите.

Дебютно попадение за „флорентинци“ в мача записа и януарската покупката Джузепе Роси. Бившият играч на Манчестър Юнайтед бе точен от дузпа в 51-ата минута, а двадесет минути по-късно украинецът Александър Яковенко доведе нещата до 6:0. Буквално в ответната атака Кремонезе стигна до почетен гол чрез Масчоло, но в 75-ата Роси също записа втори гол във вратата на скромния противник.