Манчестър Сити победи Рома с 5:4 след изпълнение на дузпи (в редовното време 2:2) на турнира за Шампионската купа в Австралия.

Новото попълнение на "гражданите" Рахийм Стърлинг, който дебютира за тима откри резултата още в 3-ата минута на срещата.

Само 5 минути по-късно Миралем Пянич със страховит удар от около 22 метра препарира Кабайеро.

До почивката пропуски пред вратата на Рома направиха Стърлинг и Келеши, но след почивката младият талант на Сити - Келеши успя с прекрасен удар на направи резултата 2:1 в 52-ата минута.

До края на редовното време "вълците" изравниха с перфектно изпълнение на пряк свободен удар Адем Ляич в 87-ата минута на срещата за 2:2.

Така победителят трябваше да се определи с дузпи, където по-точни се оказаха "гражданите" и грабнаха победата. За Рома пропуски от бялата точка направиха Думбия и Кейта.