Нападателят Лука Тони се разписа два пъти при победата на Верона с 2:0 над Наполи в мач от 27-ия кръг на италианското първенство по футбол.

Това е сериозен удар по амбициите на тима на Рафаел Бенитес за класиране в зона Шампионска лига, след като Лацио е равен по точки и с мач по-малко. Наполи, трети в класирането с актив от 46 пункта, може да бъде задминат с три точки от Лацио още в понеделник, когато римските "орли" гостуват на Торино.

Това стана възможно след тежкото поражение във Верона, старт на което даде Лука Тони още в седмата минута.

37-годишният нападател вкара 13-ия си гол за сезона шест минути след началото на второто полувреме, когато Емил Халфредсон го намери с прекрасно центриране. Наполи не успя да отговори на двете попадения на Верона, въпреки че Бенитес използва и двамата си титулярни нападатели - Гонсало Игуаин и Хосе Кайехон.

Не само това, но отборът от Неапол дори не създаде чисто положение. Единствено Маноло Габиадини се доближи до гола, но удари греда късно в мача./БТА