Временният лидер в Серия А преди този кръг Удинезе се издъни, след като завърши наравно 2:2 в домакинския си мач срещу Дженоа.

По този начин Удине се върна на първата позиция с равни точки с Интер, но с по-добра голова разлика. Късният мач в Италия между Наполи и Милан обаче може да доведе до нов лидер в Серия А.

Двубоят в Удине започна добре за домакините, след като още в 4-тата минута Д’Агостино от дузпа откри резултата. Също от 11-метров удар Диего Милито възстанови равенството час по-късно.

В 67-мата пък Скули направи пълен обрат и вкара за 2:1 за Дженоа, а крайният резултат оформи италианският национал Фабио Куалиарела в 78-мата.

Фиорентина допусна неочаквана загуба, след като отстъпи с 0:1 в гостуването на Сиена. Единственото попадение в срещата отбеляза Кхаря в 76-тата минута.