Отборът на Лече победи СПАЛ с 2:1 в двубой от 24-ти кръг на италианската Серия А. Домакините поведоха в 41-ата минута с точно попадение от дузпа, а в началото на втората част Андреа Петаня възстанови равенството. В крайна сметка Габриел Стрефеца изведе отново Лече напред и до края резултатът остана непроменен.

Домакините бяха по-активни в началото на срещата, но до попадение така и не се стигна. В 40-ата минута Кевин Бонифаци извърши агресивен шпагат срещу противников състезател и Марко Гуида отсъди наказателен удар за Лече. На бялата точка застана Марко Манкозу, който преодоля Етрит Бериша и заби топката в мрежата му.

Началото на втората част бе вихрено, след като още в 48-ата минута равенството бе възстановено. Андреа Петаня засече топката от ъглов удар и я изпрати в долния десен ъгъл на вратата.

В 66-ата Лече излезе отново напред, след като Жан Майер реализира с удар по трева, който рикошира в дясната греда.

В 79-ата Габриел Стрефеца бе насочен право в средата на целта, но Мауро Вигорито бе добре пласиран и спаси.

Така Лече се изкачи до 16-а позиция с актив от 25 точки, а СПАЛ остава закотвен на дъното с единствените си 15 пункта.