Аржентинският нападател Езекиел Лавеци отбеляза два късни гола за домакинската победа на Наполи над Удинезе с 3:1.

След само три минути игра на Сан Паоло бранителят на гостите Кристиян Сапата си вкара автогол и даде аванс на небесносините.

Едва пет минути бяха необходими на съотборниците му от Удинизе, за да изравнят резултата чрез Симоне Пепе.

След последвалите бързи две попадения последваха два червени картона. В 36-ата минута Наполи остана с човек по-малко след безумно нарушение на Паоло Канаваро, а точно час след началото на срещата и голмайсторът на фриуланите Пепе пое безславно към съблекалнята.

В 74-ата минута Естебан Лавеци се развихри и само за 90 секунди вкара два гола във вратата на Ханданович, с което оформи крайното 3:1 за неаполитанците.