Лацио победи с 2:0 като гост Киево в мач от 22-рия кръг на Серия А. Тимът от Рим се справи със съпротивата на "летящите магаренца" и взе важни три точки, с които се изкачи до деветото място.

Мачът във Верона започна отлично за съперника на Лудогорец в Лига Европа, който откри резултата още в 6-а минута. Балде Кейта с отличен пас намери Антонио Кандрева, който в наказателното поле стреля добре и не остави шансове на вратаря Кристиан Пуджони.

Лацио продължи да бъде по-добрият отбор и създаде още няколко възможности за гол. Такъв падна в 70-а минута, когато Кристиан Ледесма асистира на Кейта, който с прецизен шут вкара втория си гол в мача, оформил крайното 2:0.

В класирането Лацио е на 9-о място с 31 точки, а Киево е на 16-а позиция с 18.

Един от лидерите в Серия А Наполи записа шокираща загуба с 0:3 при гостуването си на Аталанта. Херман Денис на два пъти и Максимилиано Моралес реализираха попаденията за успеха на домакините.