Отборът на Лацио постигна впечатляващ обрат при визитата си на Удинезе в мач от 20-ия кръг на Серия А. „Римските орли“ съумяха да стигнат до победа с 3:2, въпреки че на два пъти изоставаха в резултата и играха с човек по-малко почти през цялото второ полувреме.

Двубоят на „Стадио Фриули“ започна олично за домакините, които успяха да вземат преднина отще в 8-ата минута. Антонио Ди Натале вкара емоционален гол от дузпа, като попадението бе първо за футболиста от месец октомври. Малко преди почивката Удинезе можеше да вкара втори гол, но останал очи в очи с вратаря Майкосуел стреля встрани.

Пo-интересните моменти дойдоха през втората част. Още в 54-ата минута Оджени Онази получи втори жълт картон и трябваше да остави своя тим с човек по-малко на терена. Само девет минути по-късно обаче, Лацио съумя да стигне до изравняване на резултата. „Римските орли“ също получиха право да изпълнят дузпа, която Антонио Кандерва превърна в гол.

Домакините реагираха като ужилени и в 68-ата минута отново излязоха напред в резултата. Емануел Баду бе точен и направи 2:1. Това обаче не бе всичко. Удинезе си реализира нелеп автогол осем минути преди края чрез Андреа Лазари, който имаше нещастието да посрещне отбитата от собствения си вратар топка. Точна на спора сложи Ернандес в последната минута на мача.

Така Лацио се изкачи на седмо място във временното класиране, докато Удинезе е 15-ти.