Лацио победи Сампдория с 2:1 като гост и запази шансове за класиране на местата, даващи право на участие в евротурнирите. Римляните изиграха силно първо полувреме и поведоха с 2:0 след два ранни гола на Фелипе Кайседо, който се разписа след отлични контраатаки.
В края на първата част Сампдория остана с 10 души след втори жълт картон на Гастон Рамирес.

Въпреки трудната ситуация, генуезците се мобилизираха и се върнаха в мача в 57-а минута. Голмайсторът на тима Фабио Куалярела прати топката в мрежата в удар отблизо и върна Дория в мача. Попадението на Куалярела е негово 23-о за сезона и той е начело в листата на голмайсторите в калчото.

До края домакините имаха възможности да изравнят, но направиха пропуски, а в 61-а минута и гредата спаси Лацио след удар на Никола Муру. Победата изкачи Лацио на 7-о място с 55 точки, на 3 след четвъртия Рома. Сампдория остава 9-и с 48 точки.