Римският Лацио записа сладък успех над Наполи и излезе начело в класирането на Серия А. Домакините от италианската столица надделяха над класния си противник с 2:0. В автори на попаденията се превърнаха Сарате и Флокари.

Головата сметка за Лацио стартира в 15-та минута, когато аржентинецът Сарате се възползва от находчив пас на Маури. Гостите от Неапол отвърнаха малко по-късно с греда на Лавеци.

До края на първата част домакините направиха и една принудителна смяна, тъй като Броки се контузи, а мястото му бе заето от бразилеца Матусалем.

В 61-та минута на двубоя, който се игра на „Олимпико”,Флокари заби четвъртото си попадение от началото на първенството. По този начин Лацио дръпна с 2:0, какъвто на практика остана и крайният резултат от интригуващата среща.

Победата на домакините изглеждаше заслужена, въпреки че бившият тим на Марадона владееше по-продължително топката.

Успехът прати Лацио на върха с 25 точки, а Наполи е трети с четири пункта по-малко. Довечера Милан може да измести римляните от върха, ако спечели миланското дерби срещу Интер.