Отборът на Лацио победи с 2:1 Фиорентина в първия мач от ¼-финалите за Купата на Италия. По този начин „орлите” се приближиха към участие в полуфиналите на турнира, а това е единственият шанс за столичани да излязат в евротурнирите, като отборът е само на две точки от зоната на изпадащите в Серия А.

Домакините дръпнаха още в началото на мача с два гола, след като в 19-та минута сръбският национал Коларов откри резултата, а само след 60 секунди Бехрами удвои преднината на Лацио.

„Орлите” не успяха да задържат до края на първото полувреме преднината си от два гола, тъй като в 40-та минута младежкият национал на „скуадра адзура” Пацини отбеляза почетното попадение за „виолетовите” и по този начин съхрани шансовете на тима за продължаване в следващата фаза.