Отборът на Лацио си пое глътка въздух, след като победи с 2:0 на своя стадион „Олимпико” отбора на Катания в мач от 15-я кръг на италианската Серия А.

„Орлите” започнаха много силно мача, като старши треньорът Делио Роси заложи в нападение на Томазо Роки, а македонският национал Горан Пандев влезе в игра през второто полувреме.

Още в 8-та минута Томазо Роки се възползва от груба грешка в отбраната на гостите и даде гол преднина за Лацио.

Катания успя да изравни играта, но домакините се отбраняваха добре и не даваха възможност на противниковите футболисти да заплашат Балота.

„Орлите” се опитваха на контраатаки да удвоят преднината си, но Роки така и не успя да се разпише отново до края на първото полувреме.

През вторите 45 минути Лацио отново диктуваше темпото на игра, а гостите завършиха мача с човек по-малко, след като с директен червен картон бе изгонен Джонатан Спинези.

Крайният резултат в срещата оформи Горан Пандев в 89-та минута и по този начин македонецът за пореден път показа, че се намира в много добра форма.