Лацио се доближи на три точки от първото място в италианското първенство по футбол, след като победи с 3:2 Удинезе в среща от 17-ия кръг. Лидерът Милан, който загуби от Рома с 0:1 в събота, има актив от 36 точки, докато Лацио е на втората позиция с 33.

Мачът беше открит и с много положения пред двете врати.

Домакините първи стигнаха до гол чрез Ернанес, но Удинезе изравни малко след почивката чрез гол с глава на Алексис Санчес.

Джузепе Биава даде нова преднина на Лацио малко по-късно, а резултатът стана отново 2:2 в 61-та минута, когато Херман Денис стреля от границата на наказателното поле с глава и хвана в крачка Фернандо Муслера.

Възпитаниците на Еди Рея не успяха да вкарат трети гол във вратата на Удинезе, но гостите сами направиха това в 88-та минута. Кристиан Сапата си наниза автогол и помогна на Лацио да излезе на второ място в класирането на Серия "А".