Лацио записа много важна победа с 1:0 при гостуването си на Фиорентина в мач от 26-я кръг на Серия А. По този начин „римските орли“ запазиха шансовете си за класиране в местата даващи право на участие в евротурнирите.

Единственият гол в срещата падна още в 5-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Фиорентина, Лорик Кана засече топката с глава и я изпрати във вратата на Нето.

Лацио бе близо до това да вкара втори гол в 43-та минута, но след удара на Абдулай Конко топката срещна гредата.

В 75-та минута Ожени Онази стреля опасно, но Нето спаси.

Фиорентина бе близо до това да изравни резултата в 83-та минута, когато Алберто Акуилани стреля опасно с глава, но Федерико Маркети направи решаващо спасяване.

Със спечелените три точки Лацио се изкачи на осмо място с 38 пункта. Фиорентина остана на четвърта позиция с 45 точки.