Последният мач от 31-я кръг на Серия А между отборите на Милан и Лацио завърши без победител 1:1, като по този начин „росонерите” се отдалечиха от лидера Интер.

Мачът започна отлично за домакините, които получиха право да изпълнят дузпа в 18-та минута. Наказателният удар бе реализиран от Марко Бориело.

Лацио обаче сравнително бързо успя да се върне в мача, след като в 32-та минута Маури подаде към Лихщайнер и той с премерен удар прати топката във вратата на Дида.

Леонардо се опита да промени случващото се на терена през второто полувреме, като пусна в игра Янкуловски и младия Дзигони.

В крайна сметка Милан имаше надмощие, но не успя да стигне до победен гол в срещата.

Така Милан остава на трето място с актив от 60 точки и е на две от втория Рома и на три от лидера Интер. Лацио продължава да се намира на шестнадесета позиция с актив от 33 точки и е на пет от зоната на изпадащите.