Отборът на Лацио постигна класическа победа с 0:3 при визитата си на Палермо и допълнително затрудни положението на сицилианците. За тима на домакините участие не взе българският национал Ивайло Чочев. След загубата Палермо остава в зоната на изпадащите.

Отличен мач за Лацио изигра звездата на тима Мирослав Клозе, който вкара две от попаденията. Нападателят откри още в 10-ата минута, а само пет по-късно покачи на 2:0. При такъв резултат завърши и първата част.

Второто полувреме започна с недоволство на феновете на домакините, които започнаха да хвърлят факли към терена и запалиха множество знамена по трибуните. Това наложи мачът да бъде прекратен за кратко, в крайна сметка, след като привържениците се успокоиха, той бе подновен.

Крайния резултат бе оформен от Фелипе Андерсон в 73-ата минута.

След днешния си успех Лацио заема осмата позиция във временното класиране. Столичани имат актив от 45 точки, една повече от деветия Киево. Палермо остава на 18-то място с 28 точки. Толкова има и Карпи, който е с позиция по-напред.