Лацио не можа да помогне на градския си съперник Рома в борбата му за титлата, след като загуби с 0:2 от конкурентите на „джалоросите” Интер. В мача от 36-тия кръг на Серия А на Олимпийския стадион в Рим, футболистите на Жозе Моуриньо бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до успеха след голове на Валтер Самуел и Тиаго Мота.

Резултатът бе открит в добавеното време на първото полувреме, когато Уесли Снайдер пое топката отляво и отлично намери Валтер Самуел, който бе оставен непокрит и майсторски реализира в близкия ъгъл на Муслера.

Вторият гол в мача падна в 70-та минута. Майкон центрира от корнер и Тиаго Мота надскочи всички и с глава не остави никакви шансове на Муслера, за да оформи крайното 2:0.

Така Интер отново поведе класирането в Серия А с 76 точки, докато Рома е с две по-малко. Лацио все още е застрашен от изпадане. „Орлите” са 16-и с 40 точки, на 5 над „опасната” зона.