Лацио победи с 2:1 Фиорентина като гост в мач-реванш от турнира за купата на Италия. В първата среща резултатът бе отново 2:1 за римляните, които с общ резултат 4:2 се класира за 1/2-финалите на турнира.

Двубоят започна чудесно за домакините, които поведоха още в 17-тата минута. Автор на гола стана Семиоли, който бе футболист на Киево по време на мачовете на тима срещу Левски преди две години. Семиоли получи топката след дълго изпълнение на тъч от Кристиан Виери, прехвърли Коларов и заби топката в мрежата на Муслера.

В 35-тата минута обаче именно Александър Коларов възстанови статуквото и затвори първата част при 1:1.

В 61-вата минута пък звездата на римляните Томазо Роки класира Лацио напред след изстрел от границата на наказателното поле.

За полуфиналите вече се класираха Катания и Рома, а по-късно тази вечер е дербито между Ювентус и Интер.