Лацио постигна доста изненадваща победа с 2:1 при гостуването си на Фиорентина от третия кръг на Серия А. Това е втора победа за столичани, докато „виолетовите” все още нямат успех от началото на сезона и имат спечелена едва 1 точка.

Домакините поведоха в резултата в 19-та минута с попадение на Адем Лялич, който реализира отсъдената дузпа в полза на Фиорентина.

Все пак Лацио успя сравнително бързо да се върне в мача, след като в 32-та минута Маури подаде към Кристиан Ледесма, който изравни.

Футболистите на Лацио стигнаха до победен гол в 67-та минута дело на Либор Козац.

Лацио вече дели първо място с Киево във временното класиране, след като двата отбора са с по 6 точки. Фиорентина е само с 1 точка и се намира на седемнадесета позиция.