Отборът на Лацио се класира за четвъртфиналите за Купата на Италия. „Римските орли“ постигнаха успех с 4:2 над Дженоа и така продължиха напред.

Дордевич откри сметката на домакините след попадение в 20-ата минута – 1:0. Осем минути след това Андерсон пропусна дузпа, а в 31-ата минута Худ покачи на 2:0. Маурисио намали за Дженоа в 41-ата минута, а в 45-ата паритетът бе възстановен. Горан Пандев направи 2:2 и върна надеждите на своя тим.

Равенството бе запазено до 70-ата минута, когато Милинсович-Савич изведе лациалите отново напред - 3:2. Чиро Имобиле пък оформи крайното 4:2 в 75-ата минута.

Същевременно в другия мач от същата фаза Чезена елиминира Сасуоло. Пелегрини откри сметката на домакините още в 4-ата минута. Преднината си Сасуоло успя да опази до 81-ата минута, когато Чано реализира от дузпа – 1:1. Лабири пък изстреля Чезена към четвъртфиналите в 84-ата минута.

На четвъртфиналите Лацио ще се изправи срещу Интер, а Чезена ще спори с победителя от двойката Рома – Сампдория.