Лацио започва сериозно да губи контакт с челната тройка в класирането на Серия А, след като падна лошо с 0:1 от гостуващия му Киево в 22-ия кръг.

Мачът вървеше 0:0 чак до 90-ата минута, когато Роберто Инглезе съвсем попари лациалите, отнемайки им с гола си и едната точка, която поне имаха до този момент.

Лацио - Киево 0:1

източник: БГНЕС

На „Олимпико“ в Рим Лацио бе по-активният от двата отбора, но очевидно недостатъчно, за да успее да порази вратата на „летящите магаренца“.

Мачът не изобилстваше от голови ситуации, а една от малкото стигна затова Киево да изненада неприятно домакина си.

С тази загуба Лацио остава на четвъртото място в класирането с 40 точки, докато Ювентус, Рома и Наполи пред „орлите“ са и с по-голям актив, и с по-малко изиграни мачове.

Киево е спокоен точно в средата на таблицата с 28 точки.