В Лацио дадоха почивка на Мирослав Клозе, който в неделя вкара в 93-ата минута победния гол в дербито срещу Рома и донесе успеха на орлите с 2:1.

Клозе има леки проблеми с травма и треньорът Еди Рея даде шанс на 33-годишния германския нападател да почине, като не го включи в групата за гостуването на Базел в Лига Европа в четвъртък.

С римляните за Швейцария няма да пътуват и полузащитници, които също изпитват здравословни проблеми - Стефано Маури, доскоро лекувал контузия, и ветеранът Кристиан Броки, който в неделя изработи дузпата и червения картон на Симон Кяер от Рома, с които Лацио започна обрата в дербито.

Групата на Лацио за гостуването на Базел: Бицари, Маркети, Скарфаня; Биава, Каванда, Киаките, Диас, Конко, Лулич, Раду, Дзаури; Кана, Гонсалес, Ернанес, Ледесма, Матусалем; Сисе, Козак, Роки, Скули.