Отборът на Милан разочарова за пореден път този сезон своите фенове, след като в мач от 35-ия кръг на Серия А допусна изненадваща загуба от последния във временното класиране тим на Верона.

Домакините се наложиха с 2:1, осъществявайки пълен обрат на резултата. Гостите от Милано поведоха чрез гол на Жереми Менез, който бе първи за французина от април 2015. През второто полувреме тимът на Верона направи истински подвиг, стигайки до крайния успех с гол в продължението.

Бившият кадър на Милан Джампаоло Пацини изравни за домакините от дузпа в 72-ата минута, а Лука Силигарди подари трите точки на Верона с точен изстрел в продължението на мача.

Загубата на Милан е сериозен удар за „росонерите“ в борбата им за място в Европа през следващия сезон. Тимът на треньора Кристиан Броки заема шестото място в таблицата, на шест точки от петия фиорентина. Верона остава на последната позиция в класирането.